Ankara Kahve Kavurucu

Reklam klişelerini çok sevmeyiz ama gerçekten iyi kahve arayışında iseniz doğru adrestesiniz. Ankara kahve kavurma konusunda Zümrüt Karaca ismi ile son yıllarda öne çıkmaya başladı ve kahve severleri nitelikli kahve ile tanıştıran ilk isimlerden oldu. 2016 yılında Ankara’da kahve kavurma işine başladığından beri nitelikten ödün vermeyerek hep iyi çekirdek ve iyi kahvenin izini sürdü. Bizzat ithalatını yaptığı ve kahve yetiştiriciliği yapan nitelikli çiftliklerden tedarik edilen kahveleri sunarak başladı.

Kahve kavurma işine yaklaşımı ve ustalığıyla hem Ankara nitelikli kahve dükkanlarının hem de evinde kendi kahvesini demleyen kahve severlerin gözünde Ankara’nın kahve kavurucusu eksikliğini de gidermiş oldu. Kimileri 3. dalga 3. nesil nitelikli kahve dese de esas olan nitelikli ve kaliteli çekirdek tercihi ile Ankara’da 3. dalga 3. nesil için hep aranan isim oldu. Bahçelievler 77. Sokak 1/C adresindeki kahve dükkanında tüm kahvelerini çekirdek olarak veya öğütülmüş olarak satın alabilir ve yerinde içebilirsiniz.

Espresso için yalnızca tek yöre ve tek çiftlik gerçekten nitelikli çekirdekler tercih ederek kendi kavurma uzmanlığı ve zanaatkar dokunuşuyla Ankara’da espresso içilecek mekan kahve dükkanı kahveci artık ne derseniz adından söz ettiren ve iddialı olan bir yer olarak da anılmaktadır.

Şimdiden afiyet olsun dileklerimizle.